ПОРАДИ ЮВЕЛІРА

Весілля — одна з найважливіших подій у житті кожної закоханої пари. І якщо чоловіки ставляться до цього заходу більш стримано і продумано, то прекрасні дами планують усе до найменших дрібниць. Обручка на пальці новоспеченої дружини — це своєрідний оберіг, який не просто служить символом надійних відносин, але й захищає шлюбний союз від негативного впливу.

Саме тому обручки вибирають дуже ретельно і продумано, адже, відштовхуючись від традицій, такі кільця мають бути з подружжям упродовж усього їхнього сімейного життя. Їх не можна давати нікому міряти, а торкатися до вашої обручки можна тільки найближчим людям.

Можна проігнорувати цей факт і кожні кілька років купувати кільця нового дизайну. Але ті, найперші заручні персні, які були з вами в момент одруження, завжди будуть нести в собі особливу пам’ять і енергетичний заряд.

Вибрати обручки зовсім нескладно, якщо ви будете точно знати, якими саме вони мають бути. Саме тому варто ігнорувати давнє повір’я, згідно з яким таку прикрасу має підбирати виключно наречений. Сучасна наречена може активно допомагати своєму коханому і брати участь у процесі вибору. До того ж не завжди можна вгадати з правильним розміром. Тому краще на такому заході присутніми разом.

Тонкощі вибору обручок

Перш ніж ми перейдемо до практичної частини, варто сказати кілька слів про те, що забезпечить успіх ваших відвідин магазину коштовностей. Збираючись зі своєю другою половинкою на такий захід, переконайтеся, що:

  1. Ви перебуваєте в гарному гуморі й маєте позитивний настрій.
  2. Ваші пальці не набрякли, і ви фізіологічно добре себе відчуваєте.
  3. Ваші смаки щодо дизайну обручок і матеріалу, з якого вони будуть виготовлені, повністю збігаються.
  4. Ви раціонально розподілили бюджет майбутньої покупки.

Дотримання цих простих нюансів допоможе вам уникнути розбіжностей під час вибору й максимально налаштуватися на позитивний результат. Що ж робити, якщо у вас із майбутнім чоловіком або дружиною вкрай відрізняються смаки, і ви ні за що не готові носити таку прикрасу, яка б сподобалася їй чи йому? Не варто відмовлятися від своїх уподобань! Можна знайти альтернативний варіант. Необов’язково, щоб обручки були практично однаковими. Зараз ця традиція є давно застарілою й актуальна лише під час фотосесій у день святкування.

Краще зверніть увагу на якийсь ключовий елемент в обручках. Якщо він сподобався вам обом, то можете сміливо купувати такі прикраси. Вони будуть перегукуватися між собою й дуже вигідно гармоніювати.

Не все те золото, що блищить!

Але давайте ж приступимо від теоретичної частини вашого заходу до його практичної реалізації! Сучасні обручки виготовляють із різних металів. Найпопулярнішими з них є:

  • золото;
  • срібло;
  • платина.

Дуже популярні обручки з золота. Вони надійні, красиві, добре носяться і практично не деформуються. Найчастіше їх виготовляють із золота 585 проби. Вироби з такого матеріалу є більш зносостійкими, ніж прикраси 750 проби. Однак вони виглядають не такими яскравими і блискучими, та й самого золота в їхньому складі менше. Тому, якщо ви не плануєте носити обручку щодня, а надягати лише час від часу, можете вибирати більш високу пробу золота.

Срібні вироби коштують набагато дешевше, ніж золоті. Однак їх потрібно частіше полірувати й дотримуватися деяких правил догляду під час носіння. Найміцнішими і найкрасивішими є срібні обручки 925 проби. Вони підійдуть тим парам, які націлені періодично оновлювати такі прикраси й міняти їх на більш стильні й оригінальні.

Обручки з платини є найпрактичнішими. Вони не схильні ні до яких пошкоджень і тимчасових змін. Такі вироби зможуть за правом оцінити навіть ваші онуки десятки років потому. Але через складність обробки, платинові обручки відрізняються простакуватим дизайном. Найчастіше вони мають вигляд абсолютно гладких обідків. Ще одним каменем спотикання під час покупки таких кілець може стати їхня висока ціна.

Глянець або мат — ось, у чому питання

Найчастіше обручки полірують до блиску. Після такої обробки прикраси виглядають досить ефектно, але останнім часом стали популярними й інші способи обробки поверхні обручок:

  • алмазний (використовуються спеціальні насічки, що створюють гру світла);
  • матування (поверхня стає трохи шорсткою і відтворює дуже м’який блиск);
  • гравірування (наноситься переважно на внутрішню частину прикрас і складається з ініціалів закоханих, дати весілля або особливих слів, що відображають цілісність їхнього союзу).

Матовані обручки є набагато практичнішими під час носіння. На них не з’являються потертості, а також такі вироби не вимагають періодичного полірування. На сьогодні існує безліч варіантів обробки кілець таким способом. Серед них варто виділити браширування, карбування, лазерну й сатинову обробку.

Вибираємо форму обручок

Знайома всім класика завжди була й буде в моді. Такі кільця підходять і для чоловіків, і для жінок. А також ідеально доповнюють найрізноманітніший гардероб.

Останнім часом особливою популярністю почали користуються обручки-«американки». Такі вироби особливо ефектно виглядають на довгих тонких пальчиках і мають свій особливий колорит. Обручки-«американки» стали прекрасною альтернативою стандартним класичним виробам.

Також деякі пари вибирають обручки нестандартної форми й дизайну. Або поєднують класичний варіант для нареченого з більш радикальним рішенням для прекрасної дами.

Як бачите, існує безліч різних варіантів поєднань таких прикрас. Головне, щоб обручки гармоніювали між собою й подобалися і вам, і вашій другій половинці.

Догляд за обручками

Й ось найскладніша місія виконана: ви купили ідеальні обручки, які символізують ваші почуття й гарантовано стануть справжнім оберегом для вашої родини. Що ж робити, щоби вони прослужили вам якомога довше й чарували оточуючих своїм дивовижним виглядом? Правильний догляд — головна складова успіху!

Варто дбайливо ставиться до таких прикрас. Найбільше обручки бояться фізичних ушкоджень, косметики, миючих засобів тощо. Тому краще знімати кільце під час косметичних процедур і миття посуду.

Раз на тиждень самостійно протирайте кільця м’якою фланелевою або замшевою серветкою. Слідкуйте, щоби камінчики в обручці були надійно закріплені й не чіплялися краями за волосся або одяг. Щорічно звертайтеся до ювеліра, щоби він провів якісну чистку ваших прикрас.

Зберігайте кільця в окремій коробочці або скриньці. За умови правильного догляду вони стануть вашим сімейним талісманом, що відображає всю глибину ваших почуттів.